+48 668 176 060
szachy@dwiewieze.krakow.pl

Turniej o Wyższe Kategorie w Zabierzowie 25-26.01.2020

Szachy w Krakowie - zostań mistrzem razem z nami

Nasz Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków postanowił zorganizować turniej, gdzie zawodnicy będą mogli uzyskać wyższe kategorie szachowe. Jak zawsze organizacja to wyzwanie. Planowaliśmy mały turniej z nagrodami rzeczowymi. Okazało się, że zainteresowanie naszą imprezą przerosło nasze oczekiwania. Dzięki Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów udało się ugościć wszystkich chętnych zawodników. Łącznie w imprezie wzięło udział 122 zawodników prawie ze wszystkich ośrodków szachowych w Małopolsce. Było też kilka osób ze Śląska.
Zawodnicy toczyli bój w trzech grupach zarówno o nagrody finansowe jak i rzeczowe.

Podziękowania dla sędziów za sprawne przeprowadzenie zawodów dla Pana Jacka Przybylskiego oraz Andrzeja Kuleszy.

Grupa A dla zawodników z rankingiem 1600 i więcej
Grupa B dla zawodników z rankingiem 1250-1400
Grupa C dla zawodników z rankingiem 1000-1200.

W grupie A zwyciężyła Klaudia Bar (KKSz 1893 Kraków), drugą lokatę zajął Mariusz Malara (CKiS Skawina), trzecie Amelia Pyzio (UKS przy SP8 Chrzanów). Czwarte miejsce przydało Pawłowi Kozie (LKS Sparta Lubliniec). O lokatach zdecydowała punktacja pomocnicza. Wszyscy w/w zawodnicy zgromadzili po 5,5 punktu z 7 partii.
Nasi zawodnicy Piotr Rabenda oraz Wojciech Hetmańczyk zebrali cenne doświadczenie z wyżej notowanymi zawodnikami i dzielnie walczyli do samego końca turnieju. Teraz przed nimi wyzwanie w postaci rywalizacji o awans do III Ligii Juniorów.

W grupie B zwyciężył Krzysztof Owsiany 6,5 punktu, drugie Jakub Jakubiński 5,5 punktu, a trzecie Maja Socha (UKS przy SP8 Chrzanów) 5,5 punktu.
Jan Korczak w ostatniej partii przegrał walkę o III kategorię i ostatecznie zdobył 4 punkty. Jakub Sarnek 3,5 punktu, Kacper Nycz 3punkty, Maciej Pietrzyk 2,5 punktu, Grzegorz Rabenda 2,5 pkt, Lech Gałosz i Maks Gros po 2 punkty.

W grupie C zwyciężył Mateusz Bac-Zajdel 6,5 pkt, drugie miejsce Bartłomiej Barski 6 pkt, trzecie Krzysztof Kosecki 5 punktów.
Na czwartym miejscu zawody ukończył nasz zawodnik Jarosław Sarnek powracający do szachów po dłuższej przerwie. Andrzej Rabenda zdobył 3,5 punktu, Marek Pedrycz 3 punkty.

Gratulacje dla najlepszych. Szczegółowe wyniki poszczególnych klasyfikacji można zobaczyć poniżej.