+48 668 176 060
szachy@dwiewieze.krakow.pl

Awans! IV Liga Juniorów – Małopolska 15-16.02.2020

Szachy w Krakowie - zostań mistrzem razem z nami. Zajęcia szachowe w Krakowie i okolicach.

Awans! IV Liga Juniorów – Małopolska 15-16.02.2020

W tym roku nasze dwie drużyny klubowe KSz Dwie Wieże Kraków zagrały w IV Lidze Juniorów – Małopolska oraz dwie drużyny szkolne SP 62 Kraków.
W Dobczycach jesteśmy gośćmi już drugi rok z rzędu. Nasi zawodnicy pozytywnie nastawieni i zmotywowani rozpoczęli zmagania, aby awansować do III Ligii Juniorów – Małopolska i walczyć o dalszy awans do ligi centralnej.
Cel udało się osiągnąć w 100% za co brawa dla wszystkich dzieciaków i rodziców i trenerów. Gratulujemy i walczymy dalej!

Wyniki końcowe IV Liga Juniorów – Dobczyce 15-16.02.2020


Podsumowanie występu poszczególnych drużyn:

Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków I (2 miejsce) AWANS :
Andrzej Kulesza (6 z 7) – kapitan drużyny, spisał się wyśmienicie. Widać że potencjał naszego lidera juniorów jest dużo większy. Krótko mówiąc występ choć zgodny z oczekiwaniami na tym szczeblu rozgrywek to ten test Andrzej zdał na 6!

Maurycy Jakubiec (1,5 z 7) – powrót do szachów był dość bolesny w pierwszy dzień rozgrywek. W drugim dniu nasz zawodnik pozbierał się i zremisował 3 partie widząc że musi wrócić do gry i treningów.

Dawid Pękala (5,5 z 7) – świetny występ naszego juniora. Pokazał że potrafi zagrać bardzo skutecznie co dało dodatkowe atuty drużynie i awans stał się formalnością. Dodatkowo Dawid uzyskał II kategorię szachową! Gratulacje.

Magdalena Pudełko (6 z 7) – nasza finalistka MP dodała sześć punktów. Jedna wpadka nie zmienia oceny występu. Skuteczność i pewność w grze potwierdzona na 100%. Brawo, brawo!

Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków II (17 miejsce) :
Michał Rudkowski (1 z 7) – pierwsza szachownica dla niedoświadczonego zawodnika zawsze jest trudna. Michał zebrał cenne doświadczenie i motywację do dalszej pracy. Dziękujemy za walkę!

Piotr Rabenda (3 z 4 ) – bardzo dobra postawa w ciągu pierwszego dnia. Widać postęp. Druga kategoria jest już tuż tuż……

Jan Korczak (1 z 3) – zmiennik Piotra w drugiej drużynie. Waleczny i spokojny. Jak na debiutanta przystało zadanie nie było łatwe, ale poradził sobie bardzo dobrze. Za rok liczymy na więcej.

Władysław Pawlikowski (3,5 z 7) – zawodnik o ogromnym potencjale. Musi jedynie ułożyć swój repertuar debiutowy bo zaczyna grać poważniejsze szachy i czasem wpadają niepotrzebne porażki. Druga kategoria to kwestia kilku dobrych turniejów. Występ bardzo dobry. Czekamy na kolejne.

Ewa Pawlikowska (5 z 7) – solidny występ. Ewa robi stałe postępy pod okiem swojego indywidualnego trenera. Już za kilka dni zobaczymy ją w finałach Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10. Będziemy mocno trzymać kciuki.

Obie drużyny szkolne SP 62 Kraków zagrały na swoich poziomie, chociaż jedna z nich grała bez zawodniczki. Kłopoty kadrowe były spowodowane chorobą dziewczyn.

Na największe wyróżnienie spośród drużyn szkolnych zasługuje nasz zawodnik Bartosz Sroczyk który wygrał rywalizację na 3 szachownicy oraz uzyskał III kategorię szachową!
Gratulacje.


Nasi bohaterowie Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków