+48 668 176 060
szachy@dwiewieze.krakow.pl

Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 – podsumowanie

Szachy w Krakowie - zostań mistrzem razem z nami. Zajęcia szachowe w Krakowie i okolicach.

Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 – podsumowanie

 

W dniach 12-21.03.2021 w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Antoni Paprocki (do lat 16) oraz Andrzej Kulesza (do lat 18). Zarówno Antek, jak i Andrzej wykazali się ogromnym duchem walki, za co (bez względu na wynik) należy ich pochwalić.

Podsumowanie indywidualne:

Antoni Paprocki (4,5/9, +4, =1, -4) – 25. miejsce w Polsce

Dla Antka turniej od początku nie należał do najszczęśliwszych. Pierwsza partia, w której uzyskał wygraną pozycję, jednak ze względu na skomplikowanie sytuacji się pogubił i przegrał, odebrała pewności siebie. Niestety przez to, do końca turnieju Antek miał trudności ze złapaniem optymalnej formy i turniej zakończył w połowie stawki. Kilka pewnych zwycięstw oraz fakt, że Antek był młodszym rocznikiem w swojej grupie (oznacza to, że za rok nadal będzie rywalizował do lat 16) sprawiają, że o przyszłość Antka możemy być spokojni.

Andrzej Kulesza (4,5/9, +3, =3, -4) – 24. miejsce w Polsce

Dla Andrzeja był to ostatni start w juniorskich Mistrzostwach Polski, zatem na pożegnanie kariery juniora chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Niewiele zabrakło, by już w pierwszej rundzie Andrzej sprawił niespodziankę – ze srebrnym medalistą Bartłomiejem Niedbałą uzyskał ogromną przewagę, jednak nie odnalazł najlepszej ścieżki i ostatecznie w remisowej pozycji nieszczęśliwie zapomniał o groźbie przeciwnika (którą widział cały czas) i musiał pogodzić się z porażką. Na szczególne uznanie zasługuje remis z rozstawionym z numerem 4. Michałem Redziszem. Jednak w następnej partii Andrzej zbyt mocno chciał wygrać – nie mógł się pogodzić z remisem i po 6 godzinach walki przegrał. Mimo tego, w późniejszych partiach Andrzej odzyskał równowagę i zakończył turniej na swoim miejscu startowym (24.).

Obydwu naszych zawodników czeka jeszcze start w II Lidze Juniorów, gdzie będą stanowić filar drużyny klubowej, zatem możemy mieć pewność, że pokażą się z jak najlepszej strony.

Trener: FM Antoni Szustakowski

Wyniki końcowe Juniorzy do lat 16
Wyniki końcowe Juniorzy do lat 18