+48 668 176 060
szachy@dwiewieze.krakow.pl

Awans rezerw do II Ligii Seniorów

Szachy w Krakowie - zostań mistrzem razem z nami

Awans rezerw do II Ligii Seniorów

Po 9 kolejkach III Ligii Seniorów (Małopolska) w szachach nasze rezerwy Klubu Szachowego Dwie Wieże Kraków awansowały na szczebel centralny – II Liga (ogólnopolska) zajmując drugie miejsce tuż za KKsz Kraków.
Zawody były przeprowadzone sprawnie w komfortowych warunkach w Eximius Park w Zabierzowie.

Nasi zawodnicy nie należeli do faworytów ligi, ale już w pierwszym zjeździe pokazali, że łatwo skóry nie sprzedadzą. Pokonali drużynę UKS Goniec Staniątki oraz jako jedyna drużyna w rozgrywkach urwali punkty KKSz Kraków remisując 3-3. Podczas 5 kolejki przyszedł czas na pechową porażkę. Spotkanie musieliśmy rozpocząć w osłabieniu ponieważ nasza zawodniczka z powodów zdrowotnych nie dojechała na rundę i spotkanie rozpoczęliśmy od stanu 0-1. Na dodatek pech nas nie opuszczał i przegraliśmy dwie kompletnie wygrane pozycje co ostatecznie zakończyło się porażką 2-4 z drużyną KS Cracovia 1906 Kraków. Pozostałe mecze wygraliśmy chociaż w rundzie 9 ponieśliśmy aż dwie porażki indywidualne z drużyną UKS Lisek Lisa Góra wygrywając ostatecznie 4-2.

Indywidualne podsumowanie:
1.Gahan MG – nasza pierwsza deska zagrała świetnie pokazując klasę innym zawodnikom. Pewne 7,5 z 9. Brawo!
2.Maria Leks – zawodniczka pierwszej drużyny. Dojazdy i kłopoty zdrowotne wpłynęły negatywnie na jej dyspozycję. Liczymy w przyszłości na lepsze wyniki. 3,5 z 8.
3. Przemysław Mrozek – niestety wyszedł tutaj brak ogrania, ale w 2 lidze z pewnością będzie lepszy klimat na granie partii klasycznych. Liczymy na więcej:)) 1,5 z 4.
4. Mateusz Skomiał – rola kapitana drużyny pozytywnie wpłynęła na jego grę. Klasa sama w sobie. Pewny i skuteczny. Architekt awansu. Brawo! 7 z 9.
5. Andrzej Kulesza – junior, który nie zagrał wszystkich partii z uwagi na eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów. Dużo nie brakło, a wynik byłby 100%. Tak to tylko skromne:)) 5 z 6!
6. Marcin Kostański – takiego zmiennika chciałaby mieć każda drużyna. Solidność 3 z 4!
7. Renata Matuszewska – podstawowa kobieta drugiego zespołu. Tym razem zagrała na wymagającej szachownicy męskiej. Niestety przeciwnicy nie okazali się dżentelmenami :(( 0,5 z 4.
8. Magdalena Pudełko – juniorka w składzie seniorskim to powoli standard w ligach seniorów. Waleczna i ambitna. Zdobywczyni najważniejszego punktu w meczu z UKS Goniec Staniątki który dał zwycięstwo drużynie. Brawo! 4 z 8.
9.Ewa Pawlikowska – juniorka z dużym potencjałem. W meczu z Cracovią grała, aby zebrać cenne doświadczenie. 0 z 1.

Brawo dla całej drużyny KSz Dwie Wieże Kraków – Dziękujemy


Nasz ligowy bilans (7 wygranych, 1 remis, 1 porażka)
Graliśmy w składzie:
Gahan MG, Maria Leks, Przemysław Mrozek, Mateusz Skomiał, Andrzej Kulesza, Marcin Kostański, Renata Matuszewska, Ewa Pawlikowska oraz Magdalena Pudełko.

Wyniki końcowe