+48 668 176 060
szachy@dwiewieze.krakow.pl

Polanica Zdrój 17-25.08.2019 – relacja Andrzej Kuleszy

Szachy w Krakowie - zostań mistrzem razem z nami. Zajęcia szachowe w Krakowie i okolicach.

Polanica Zdrój 17-25.08.2019 – relacja Andrzej Kuleszy

W dniach 17.08 – 25.08.2019 r. zagrałem po raz pierwszy w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój.

Do Polanicy przyjechałem już 16 sierpnia. Potwierdziłem swój udział w rozgrywkach gr A, zwiedziłem park szachowy i „zagrałem partyjkę” z Akibą Rubinsteinem, Co zresztą zostało uwieńczone na fotce, którą załączam poniżej. Niestety, natchnienie od Akiby nie spłynęło na mnie tak szybko jakbym chciał i stąd jedynie 5 pkt w 9 rundowym turnieju. Straciłem także punkty fide, najmniej jednak z dotyczasowych wakacyjnych turniejów, jest więc szansa,że moja wyczytana z szachowych książek wiedza, wreszcie umiejscowiła się na właściwych półkach szarych komórek i teraz to już będzie coraz lepiej…

Sam udział w turnieju był już dla mnie wielkim przeżyciem. Wystartowałem w openie A ,gdzie liczb a zawodników to 112 osób. Startowałem z miejsca 47 i ostatecznie utrzymałem to miejsce na końcu. Przeżywałem wzloty i upadki, niektóre bardzo bolesne. Ale wiele się też nauczyłem i jeśli uda mi się wyciągnąć prawidłowe wnioski z porażek to w przyszłości stanę się lepszym zawodnikiem.

Za pomoc i opiekę w trakcie turnieju dziękuję swojemu trenerowi p. Dariuszowi Mikrut. Wykazał się do mnie wielką cierpliwością…

Jeśli ktoś chce poznać szczegółowo moje zmagania – część partii – grałem na tzw transmisji , odsyłam pod link:
Wyniki – Grupa A

W turnieju wzięła również udział Magdalena Pudełko. W grupie C zanotowała fantastyczny wynik. Zyskała 127 oczek pokonując wielu wyżej notowanych zawodników.
Wyniki – Grupa C