+48 668 176 060
szachy@dwiewieze.krakow.pl

Juniorzy jadą na II Ligę Juniorów 2020

Szachy w Krakowie - zostań mistrzem razem z nami. Zajęcia szachowe w Krakowie i okolicach.

Juniorzy jadą na II Ligę Juniorów 2020

Rok pandemii 2020 pokrzyżował szachistom wiele planów. Z tego powodu w rozgrywkach III Ligii – Małopolska (19-20.09.2020) w Zabierzowie wzięło udział dziesięć drużyn zamiast dwunastu. Tempo gry także zostało skrócone z planowanych „klasyków” do P 30 szachy aktywne. Z pewnością nie jest to dla naszych zawodników dobre tempo, ponieważ nasi grają zwykle dłuższe partie aby zdobywać ranking i poprawiać swoją grę. Dodatkowo nasz czołowy junior Antoni Paprocki mieszkający w północnej Polsce nie mógł się zjawić na rozgrywkach. Cały ciężar gry spadł na naszego drugiego juniora Andrzeja Kuleszę, no ale o tym za chwilę…..
Nasza drużyna zagrała w składzie:
Aleksander Sobelga, Dawid Pękala, Wojciech Hetmańczyk, Piotr Rabenda, Władysław Pawlikowski, Ewa Pawlikowska, Magdalena Pudełko oraz kapitan drużyny juniorów Andrzej Kulesza.

Z naszej całej drużyny największe doświadczenie oraz ogranie posiadał Andrzej Kulesza i to na jego barkach spoczywała największa odpowiedzialność. Należy dodać, że podczas niedawno zakończonej Ogólnopolskiej II Ligii Seniorów Andrzej zdobył prawie 100 oczek rankingowych i był jednym z jaśniejszych punków drużyny seniorskiej. 
W rozgrywkach juniorskich potwierdził klasę uzyskują świetny wynik 8 z 9 partii. Młodsi juniorzy dorzucili kilka punktów, ale największym wsparciem dla Andrzeja okazały się nasze dziewczyny. Magda Pudełko 7,5 z 9 oraz Ewa Pawlikowska 7,5 z 9 wygrały swoje szachownice i wspierały swoją grą drużynę w trudnych momentach. Po 7 rundach zajmowaliśmy premiowane do II Ligii Juniorów miejsce, ale w ostatniej rundzie graliśmy z drużyną Ognisko TKKF Dobczyce, która posiadała skład bardziej wyrównany od nas i ostatecznie wygrała z nami 3,5 – 2,5 spychając nas na 3 miejsce w końcowej klasyfikacji.
Po tak wyrównanej walce zarząd Klubu Szachowego Dwie Wieże Kraków postanowił, że drużyna ma ogromny potencjał i złożył wniosek do Polskiego Związku Szachowego o dopuszczeniu do rozgrywek Ogólnopolskiej II Ligii Juniorów. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i nasi jadą do Sypniewa 22-31.10.2020 tym razem w pełnym składzie pod okiem trenerów Michała Matuszewskiego i Dariusza Mikruta.

Wyniki końcowe III Ligii Juniorów – Małopolska